restauracja włoska Bianca Kraków

Wyjątkowa kuchnia włoska
Chcesz dobrze zjeść? Spośród wielu wariantów, które daje europejska sztuka kulinarna na atencję zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że włoska kuchnia to różnorodność aromatów, połączeń oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z pizzą i makaronem i ewentualnie z winem. Podczas gdy włoskie gotowanie to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. włoska restauracja bez glutenu w Krakowie Owoce morza, dodatki mięsne i przeróżne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być szczupli.

Włoskie dania to znacznie więcej niż tylko pizza i pasta. To też canelloni, focaccia, ravioli i liczne desery – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *