restauracja włoska La grande Mamma w Krakowie

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, treściwe i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską smakują równie pyszne dania – tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą włoską restauracją należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu są również mniej typowe włoskie potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz jedzenie z wielu miejsc Włoch. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski smak.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, co nie zmienia faktu, że że nie jest pyszna Z pewnością można uznać, że jest to przepyszna kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia klasycznym punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna ignorować wina. Obiad w charakterze włoskim koniecznie powinien zawierać również trunek. Kieliszek białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji typowa praktyka. Pasta czyli makarony Najbardziej popularne wina włoskie to trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia oraz pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi mieć różnorodny zestaw win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć wyjątkowość włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pizzę i makaron.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *